۵ نکته مهم در سئو تکنیکال

۵ نکته مهم در سئو تکنیکال


۵ نکته مهم در سئو تکنیکال

۱.آشنایی با اصول DOM

DOM که مخفف عبارت Document Object Model است یک رابط برنامه نویسی برای سندهای XML  و HTML بوده که برنامه نویسان با استفاده از آن می توانند به ایجاد یک سند XML و یا HTML، حرکت در طول ساختار سند، افزودن، اصلاح و یا حذف المان های آن اقدام کنند.  آشنایی با اصول فنی مرورگرهای اینترنتی و نحوه دریافت و نمایش اطلاعات سایت در آن ها بسیار ضروری و پایه ای است.

۲.آشنایی با اصول Critical Rendering Path

Critical Rendering Path به مجموعه رویدادهایی می گویند که مرورگر اینترنتی برای نمایش اولیه صفحه وب بر روی صفحه نمایش طی می کند. آشنایی با اینکه چگونه یک مرورگر یک صفحه سایت را می سازد و چه کاری در نحوه ارائه صفحه می تواند سرعت بارگذاری آن را افزایش دهد، بسیار حائز اهمیت است.

۳.آشنایی با داده های ساختار یافته و مارک آپ

آشنایی با متاتگ‌ها برای درک اینکه گوگل چگونه اطلاعات موجود در صفحه سایت را می خواند، بسیار ضروری است.

۴.فاکتورهای مهم در سرعت بارگذاری صفحات سایت

به غیر از سه موردی که در بالا به آن اشاره شد، آشنایی با سایر مباحث تکنیکال موثر بر سرعت بارگذاری صفحات سایت بسیار مهم است. البته بحث فراتر از سرعت بارگذاری بوده و به کیفیت تجربه کاربری (UX) سایت نیز مربوط می شود. گوگل در جدیدترین الگوریتم های رتبه بندی خود به کیفیت تجربه کاربری (UX) سایت ها که سرعت بارگذاری یکی از آن است، اهمیت ویژه ای داده است.

۵.آشنایی با زبان جاوا اسکریپت

زبان جاوا اسکریپت کاربرد گسترده ای در سایت‌ها و صفحات اینترنتی دارد و به کمک این زبان می‌توان به اشیاء داخل صفحات HTML دسترسی پیدا کرد و آن‌ها را تغییر داد. داشتن درک صحیحی از این زبان و ارتباطش با زبان HTML بسیار مهم است.

نظر شما در مورد اهمیت سئو تکنیکال در مقابل سئو محتوا چیست؟ در بخش نظرات از تجربیات خود برای ما بگویید.


پست های اخیر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *